• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokoło siebie sporo bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to potęga. I chociaż ostatnimi czasy wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy wiedzieć, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Choć naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Moim zdaniem Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w naszym interesie jest to by UE ciągle była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, szczególnie wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednak ma duże problemy? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć…
słowa kluczowe: Wiedza, Wiedza i Szkoła, Informacje, Edukacja.

Inne wpisy:

Categories: Nauka

Comments are closed.